جنبش بزرگ وبلاگی حامیان مهندس میرحسین موسوی جنبش بزرگ وبلاگی حامیان مهندس میرحسین موسوی
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دشمن ترینِ مردم نزد خداوند متعال، کسی است که کار بد مؤمن را سرمشق قرار می دهد؛ امّا کار نیکش راسرمشق قرار نمی دهد . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]
امروز: چهارشنبه 99 تیر 25
حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دقایق آغاز رای گیری، در حسینیه امام خمینی (ره) رای خود را به صندوق شماره 110 انداختند و در بیاناتی، فرمودند:«مردم در روزهای اخیر و حتی شب‌ها آن طور که مطلع شدم در خیابان‌ها حضور داشتند و هرگروهی طبق میل خودشان شعار می‌دادند، اما رشد و آگاهی مردم نگذاشت یک حادثه تلخی به وجود آید.
مقام معظم رهبری افزودند: در واقع این مسئله نشان داد که مردم در صحنه هستند، شور و شوق خودشان را هم ابراز می‌کنند ودر عین حال رشد و کمال خودشان و بلوغ عقلانی خودشان را هم نشان می‌دهند». 

مشروح بیانات مقام معظم رهبری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند متعال را سپاسگزاریم که این توفیق را عنایت کرد که ملت ایران در نوبتی دیگر در یک آزمون بزرگ ملی شرکت کنند.

انتخابات مظهر حضور فعال و پرشور و زنده مردم در عرصه سیاسی کشور است و آن‌طوری که من مشاهده می‌کنم و می‌شنوم بحمدالله در این انتخابات شور و شوق و تحرک مردم بسیار بالاست. این را ما از حضور نامزدهای مختلف و از آگاهی و بیداری مردم ناشی می‌دانیم و خدا را سپاسگزاری می‌کنیم و انتظار داریم خدای متعال توفیق بدهد مردم بتوانند با حضور متراکم خودشان در پای صندوق‌های رای یک امتحان بزرگ دیگر را به خوبی پس بدهند و انشاالله مقدر باشد از سوی پروردگار عالم که بهترین و شایسته‌ترین فرد به ریاست قوه اجراییه برای مدت چهار سال منصوب شود و مطمئناً مردم وقتی با ایمان و شور و شوق در صحنه هستند خدای متعال هم تفضل خواهد کرد.

ایشان تاکید کردند: «من طبق معمول درخواستم از مردم این است که همین آغاز وقت از اول صبح، پای صندوق‌های رای بروند، همه بروند، همه رای بدهند و طبق تشخیص خودشان عمل کنند و سهم خودشان را در اداره کشور، در تعیین مدیریت عالی اجرایی کشور به عهده بگیرند. این یک حق است و در عین حال یک تکلیف است، حق آحاد مردم ماست که نظر بدهند و تکلیف آنها نیز همین است. به اعتقاد من این هم تکلیف شرعی و هم تکلیف عقلایی است که این کار را انجام بدهند».

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تشکر ازحضور چند روز اخیر پرشور مردم در خیابان ها،افزودند: «مردم در روزهای اخیر و حتی شب‌ها آن طور که مطلع شدم در خیابان‌ها حضور داشتند و هرگروهی طبق میل خودشان شعار می‌دادند اما رشد و آگاهی مردم نگذاشت یک حادثه تلخی به وجود آید، در واقع این مسئله نشان داد که مردم در صحنه هستند، شور و شوق خودشان را هم ابراز می‌کنند ودر عین حال رشد و کمال خودشان و بلوغ عقلانی خودشان را هم نشان می‌دهند».

رهبر معظم انقلاب اسلامی امنیت انتخابات را مسأله‌ای بسیار مهم دانستند و افزودند: «سی سال است انتخابات داریم و بحمدالله همیشه در انتخابات امنیت برقرار بوده و این نعمت بزرگ ناشی از تفضل الهی و ناشی از شعور و درک مردم است. امروز هم امیدوارم و خواهش می‌کنم آحاد مردم توجه کنند به امنیت، آرامش و با متانت و سکینه روحی لازم در مراکز رای حضور داشته باشند و اگر کسانی، بدخواهانی بخواهند تشنجی در صندوق‌های رای ایجاد کنند که این تشنج به ضرر مردم و آرای مردم تمام خواهد شد، مردم با متانت و صبر و حلم و وقار نگذارند که خواسته بدخواهان محقق شود».

ایشان با تاکید بر لزوم بی توجهی مردم به شایعات افزودند: «من دیدم دیروز و دیشب پیامک های فراوانی که دست مردم است شایعاتی را از قول من نقل می‌کنند که دروغ محض بود. واقعیت نداشت. آدم‌های خوش نیت و سالم این کارها را نمی‌کنند. اینها کار آدم‌های ناسالم است که در همه بخش‌ها و همه گروه‌ها کم و بیش ممکن است پیدا شوند که سوء نیت داشته باشند اما مردم به این شایعات توجه نکنند. البته امروز هم ممکن است این نوع شایعات نسبت به بخش‌های مختلف انتخابات بین مردم پخش شود. ما اعتمادمان در درجه اول، در اول و آخر به لطف خدا و به کمک الهی است و از خدای متعال استعانت می‌کنیم و کمک می‌خواهیم و در درجه بعد به آگاهی و رشد و هوشیاری مردم».

ایشان افزودند باردیگر به آحاد ملت عزیزمان سلام عرض می‌کنم و امیدوارم که ان شاء‌الله امروز را خدای متعال برای ملت ما روز مبارکی قرار بدهد. از شما خبرنگار محترم و از این خبرنگاران محترمی که در اینجا حضور دارند و از مسئولین دست اندرکار انتخابات، دوستانی که در اینجا حضور دارند و کسانی که در پشت صحنه در داخل وزارت کشور مشغول کار هستند از همه آنها از یکایکشان صمیمانه تشکر می‌کنم».

 • کلمات کلیدی :
 •  نوشته شده توسط موج دهم در جمعه 88/3/22 و ساعت 12:33 عصر | نظرات دیگران()
   لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  خودم دیدم که آشوبگر چه کسی بود !
  تشکر رهبر معظم انقلاب از مردم
  فرمان هشت ماده ای امام راحل (قدس سره)
  آقای موسوی رأیم را پس خواهم گرفت .
  چرا چادر زهرا رهنورد از سرش لیز می خورد ؟
  [عناوین آرشیوشده]

  بالا

  طراح قالب: رضا امین زاده** پارسی بلاگ پیشرفته ترین سیستم مدیریت وبلاگ

  بالا